نحوه کار با نرم‌افزار social mention

نحوه کار با نرم‌افزار social mention

حالا که کار با گوگل آنالیتیکس را یاد گرفتید نوبت به یادگیری دقیق کار با نرم‌افزار social mention و چگونگی دنباله‌روی از مخاطب رسیده. شما باید دنباله روی مسیر مخاطبتان باشید تا بدین شکل بفهمید مخاطب بعد از گشت و گذار در وبسایتتان، چه احساسی پیدا می‌کند. تجربه دنباله روی کردن از مخاطب، به شما می‌گوید که مخاطب از لحظه ورود به وبسایت تا پایان مدت زمان گشت زدن در در پلتفرمتان، چه مدل احساساتی را تجربه می‌کند.

فرض را بر این نگذارید که قرار است با مطالبتان دست روی احساسات مخاطب بگذارید. برای این که مخاطبتان را تبدیل به مشتری بالقوه کنید، باید احساساتش را تحریک کنید. هدف دنباله روی کردن از مخاطب، این است که متوجه روابط کلیدی متقابل بین وبسایت و مخاطبتان شوید. در نتیجه این امر، شما می‌فهمید که مخاطبتان می‌خواهد به چه چیزی برسد و چه چیزی او را شگفت‌زده می‌کند.

اولین قدم برای دنباله‌روی از مخاطب این است که مخاطبتان را با کمک روش‌هایی که تا کنون به شما معرفی کرده‌ایم بشناسید. همانطور که گفتیم یکی از راه‌های شناخت مخاطب، سر و کله زدن با ابزار گوگل آنالیتیکس است، منتهی قضیه این جاست که حتی افراد حرفه‌ای هم ممکن است حین تحلیل داده‌های آنالتیکس مرتکب اشتباه شوند. به فرض، فکر نکنید که اگر کلیک خور یک لینک بالا مانده یا مخاطبانتان زمان زیادی را در یک صفحه می‌گذارند، لزوما یعنی از محتوای آن صفحه خوششان آمده. این موضوع می‌تواند نشانه این باشد که کاربرتان راهش رو گم کرده یا گیج شده. بنابراین باید قبل از اتکا به اطلاعات آنالیتیکس، از درست بودن تفسیرتان مطمئن شوید. همچنین اگر از ابزارهایی مثل نرم‌افزار social mention استفاده کنید، می‌توانید تحلیلی دقیق‌تر از داده‌های آنالتیکس کسب کنید.

چگونه از نرم‌افزار social mention استفاده کنیم؟

چگونه از نرم‌افزار social mention استفاده کنیم؟

نرم‌افزار social mention، نرم‌افزاری رایگان است که شما را در جریان هر آن چه اهالی فضای مجازی راجع به شما می‌گویند می‌گذارد. اگر هرکدام از اهالی صد شبکه اجتماعی برتر جهان، حرفی درباره سرویس‌های پلتفرم شما بزنند، نرم‌افزار social mention شما را در جریان صحبت‌های آن‌‎ها خواهد گذاشت. این کار نرم‌افزار social mention، تحت عنوان زیرنظر گرفتن شبکه‌های اجتماعی (social media monitoring) انجام می‌شود و بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان از سرویس‌های مختلف برای رصد شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. اطلاعاتی که نرم‌افزار social mention در اختیارتان می‌‌گذارد، ضمن روشن کردن ماهیت مخاطبتان، شما را در زمینه چینش استراتژی مناسب برای چگونگی فعالیت در فضای مجازی نیز یاری می‌دهد.

‌اساس کار نرم‌افزار social mention نیز مانند بسیاری از نرم‌افزارهای مشابه، بر اساس جستجوی کلمات کلیدی است. این نرم‌افزار در پاسخ به آن چه جستجو شده است، مطالب منتشر شده در شبکه‌‎های اجتماعی را جستجو می‌کند و نتیجه را به شما ارائه می‌دهد. نتایجی که نرم‌افزار social mention به شما ارائه می‌دهد بر پایه چهار فاکتور رتبه‌بندی می‌شوند. احساس، قدرت، reach و passion.

معیار احساس، در واقع عددی نسبی است که نرم‌افزار social mention با به دست آوردن نسبت فیدبک‌های مثبت به منفی به دست می‌آورد. قدرت یا strength، در واقع میزان کارایی عبارتی جستجو شده در بحث‌های شبکه مجازی است. reach، بیانگر میزان عددی افرادی است که در مورد کسب و کار شما صحبت می‌کنند و در نهایت passion، بیانگر عمق نفوذ عبارت جستجو شده در قلب شبکه‌های مجازی است.

فیدبک فضای مجازی

به جز اطلاعاتی معیاری فوق، نرم‌افزار social mention شما را در جریان اطلاعات تاریخی درج عبارت جستجو در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌گذارد. برای مثال می‌توانید بفهمید که عبارت مورد نظرتان در چه تاریخی ترند بوده، سپس با توجه به فعالیت کسب و کار خود در آن تاریخ بخصوص، کشف کنید که کدام یک از کمپین‌های تبلیغاتی که به راه انداخته‌اید، موجب ترند شدن نام کسب و کارتان شده‌اند.

برای استفاده از نسخه رایگان نرم‌افزار social mention لازم نیست حرکت خاصی بزنید، کافی است به وبسایت این نرم‌افزار به آدرس http://socialmention.com/ رجوع کنید و پس از ثبت نام برندتان، نتایج جستجوی مرتبط با آن را مشاهده کنید. البته که شیوه‌های مختلفی برای بهبود بازدهی نتیجه جستجو نیز وجود دارد که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

چگونه بازدهی نرم‌افزار social mention را بیشتر کنیم؟

نرم‌افزار social mention نیز مانند همه موتورهای جستجو معیار‌های رفتاری مشخصی دارد. مهم‌ترین قاعده‌ تاثیرگذار بر رفتار نرم‌افزار social mention، کلمه‌ای است که جستجو می‌کنید. کلمه مورد جستجو باید به طور خاص در مورد برند شما باشد، مثلا اسم محصول یا سرویس خاصی که ارائه می‌دهید. مورد دیگری که می‌تواند بازدهی جستجوی شما را بالا ببرد، درک شما از معیارهایی است که در کنار page جستجو درج شده‌اند. لازم است به منظور سهولت تحلیل داده‌ها، content director مجموعه خود را در جریان نتایج جستجوی social mention قرار دهید. همچنین آپشن RSS FEED، می‌تواند در هر زمان شما را در جریان آخرین اطلاعاتی که پیرامون برند شما اتفاق افتاده قرار دهد.

استفاده از ابزارهای مکمل برای تحلیل داده‌های آنالیتیکس امری رایج است. این ابزارها ضریب خطای تحلیل‌های آنالیتیکس را کاهش می‌دهند. ضمن به کار گیری ابزارهای مکمل، هرگز نباید اهمیت دنباله روی از مخاطب را حین راستی آزمایی تحلیل آنالیتیکستان نادیده بگیرید. شما می‌توانید به کمک اطلاعات پایه‌ای که آنالیتیکس درباره مخاطبانتان ارائه می‌دهد، فرآیند دنباله روی را آغاز کنید. برای مثال اگر به گفته آنالیتیکس، اکثر کاربرانتان از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنند، باید شخصا صفحه وبسایتتان را در مرور فایرفاکس باز کنید تا اشکلات محتمل پیرامون responsibility و ناوبری وبسایتتان را کشف کنید. نرم‌افزار social mention نیز می‌تواند به خودی خود به عنوان ابزاری برای دست یابی به اطلاعات پایه پیرامون مخاطب در نظر گرفته شود.

چگونه بازدهی نرم‌افزار social mention را بیشتر کنیم؟

در نظر گرفتن اطلاعات پایه مخاطب، علاوه بر تسهیل فرآیند تحلیل داده‌های آنالیتیکس، می‌تواند تاثیر بسزایی در میزان کارایی بخش روابط عمومی آنلاین وبسایت هم داشته باشد که در مقاله بعدی پیرامون آن صحبت خواهیم کرد. به طور کلی وقتی که شما از سلیقه مخاطب خود در انتخاب شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی اطلاع داشته باشید، می‌توانید عملکرد پربازده‌تری را در عرصه‌های رسانه‌ای ایفا کنید. نرم‌افزار social mention نمونه‌های مشابه دیگری نیز دارد که هرکدام دسترسی‌های منحصر به فردی را برای کاربران خود فراهم می‌کنند و البته که ورژن پولی نرم‌افزار social mention، تمامی دسترسی‌ها و آپشن‌های رایگان موجود در نرم‌افزارهای متفرقه را به صورت یکجا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × = 12