روند انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی

روند انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی

روند انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی لابه‌لای تغییر مداوم چهارچوب‌های ساخت وبسایت ثابت مانده است. چهار فرآیند کلی برای انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی وجود دارد. اگر هدفتان از راه اندازی وبسایت، فروش محصولی خاص است، می‌توانید با انتخاب تصویری مناسب از محصول مورد نظرتان، کیفیت و کابرد محصول را به رخ مخاطب بکشید. اینگونه به او یادآوری خواهید کرد که چرا وارد وبسایتتان شده است.

توجه داشته باشید که عکس انتخاب شده، باید با تم کلی و قالب وبسایتتان هماهنگی داشته باشد. اگر برندتان شخص محور است، می‌توانید تصویر آن شخص را به عنوان چهره برند انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شخص محور بودن برند، ربطی به بزرگی یا کوچکی آن ندارد. برای مثال اپل یکی از بزرگ‌ترین برند های جهان، برای سال‌ها از تصویر جابز به عنوان تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی خود استفاده می‌کرد.

برخی ممکن است به جای تصویر، کلیپی کوتاه را برای مشخص کردن هویت خود تدوین کرده و در قسمت اول وبسایتشان قرار دهند، انجام چنین کاری نیز می‌تواند کارآمد باشد، به شرطی که روی سرعت سایتتان تاثیری نگذارد. اگر برندتان بیشتر در حوزه life style فعالیت می‌کند، آن وقت می‌توانید یک متن نوشته را به عنوان  تصویر اصلی وبسایت خود انتخاب کنید.

نکاتی که باید حین انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی به خاطر بسپاریم

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که وبمسترها حین انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی مرتکب می‌شوند، درگیری بیهوده بین تیپوگرافی و نوشتار ساده است. تلفیق تیپوگرافی و نوشتار معمولا منجر به پدید آمدن سبکی می‌شود که نه طرفداران فونت آن را می‌پذیرند و نه از نظر تکنیکی تیپوگرافی محسوب شود. اصلی‌ترین تفاوت تیپوگرافی با نوشتار، در این است که نوشتار از ساختار پوستر بیرون می‌زند اما تیپوگرافی با قالب پوستر یکی می‌شود.

همانطور که استفاده درست از متن در پوستر، موفقیت آن را تضمین می‌کند، استفاده نابه‌جا از متن کلیت پوستر را از بین می‌برد. استفاده از متن تنها زمانی ضورت پیدا می‌کند که متن نوشته باعث بهتر دیده شدنتان شود. نکات دیگری نیز پیرامون انتخاب تصویر اصلی وب سایت یوزرفرندلی وجود دارد که در آن بیشتر درباره هر یک صحبت خواهیم کرد.

انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی باید بر اساس انجسام متن و تصویر انجام بگیرد

حین انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی، حتما آن را در کنار متن‌هایتان بچینید و ببینید که آیا تصویر انتخاب شده با متن سازگاری دارد یا خیر؟ بعد از این که انجسام تصویر قهرمان با متن را سنجیدید، باید تصاویر وبسایتتان را در کنار یکدیگر بچینید. تمامی تصاویر که برای وبسایتتان انتخاب کرده‌اید، باید در کنار یکدیگر نمایانگر چهره برند شما باشند.

بهتر است وقت بگذارید و ببینید که تصاویر وبسایتتان باید چه خصوصیات مشترکی داشته باشند. توجه داشته باشید که بخش عمده این خصوصیات، حین انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی صورت می‌گیرند. تصاویر یک وبسایت عموما در سه خصوصیت با یکدیگر مشترک هستند. این سه خصوصیت عبارت هستند از:

احساسات:

تصاویر شما باید همگی در کنار یکدیگر احساس مشترکی را به مخاطب القا کنند، تا مخاطب در نهایت مجاب به استفاده از خدمات شما شود.

تناژ رنگی:

باید با توجه مضمون وبسایتتان، بسنجید که آیا استفاده از تصاویر سبک و روشن، با کنتراست کم یا تصاویر تماتیک با کنتراست بالا منطقی است یا خیر؟

افراد حاضر در عکس:

افرادی که در عکس‌های شما حضور دارند نماینده برند شما به شمار می‌روند. هنگام انتخاب عکس، از واجد صلاحیت بودن افراد حاضر در عکستان برای نمایندگی برند خود اطمینان حاصل کنید.

تعیین یک بافت منسجم برای عکس‌های وبسایت، عموما کار چالش برانگیزی است. البته اگر بخواهید با یک عکاس هماهنگ کنید که کارهای عکاسی وبسایتتان را از نو انجام دهند، یا این که از قبل یک آرشیو شخصی درست حسابی داشته باشید، کارتان راحت‌تر خواهد شد. می‌توانید پس انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی، با نرم‌افزارهای ادیت عکس مانند فتوشاپ و پیکس‌آرت، تغییراتی در بافت عکستان ایجاد کنید و در انتها، تغییرات تصویر اصلی را در سایر عکس‌ها نیز اعمال کنید. حواستان باشد که خودتان هم باید حین انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی، در حال و هوای مناسبی باشید. حال هوای شما تاثیر مستقیمی روی روند انتخاب دارد. طبیعتا اگر خودتان حال خوبی نداشته باشید، نمی‌توانید عکسی انتخاب کنید که به مخاطبانتان حال خوش را هدیه بدهد.

چگونه حین انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی سراغ یک عکس حرفه‌ای برویم؟

انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی

گاهی پیش می‌آید که یک عکس به نظر شما زیبا است، اما از نظر تکنیکال آنطور که باید پاسخگوی نیازهای کسب و کار شما نیست. شما باید عکسی حرفه‌ای را به عنوان تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی انتخاب کنید. اگر عکس انتخابی کیفیت مناسبی نداشته باشد، کیفیت کل کسب و کارتان زیر سوال خواهد رفت.

در حالی که دوربین‌های تلفن همراه هر سال بهتر و بهتر می‌شوند، تیم طراحی وبسایت ما اکیداً توصیه ‌می‌کند که از یک دوربین حرفه‌ای (و عکاسی کار بلد) استفاده کنید. زمانی که از یک عکاس حرفه‌ای برای طراحی تصویر قهرمان کمک بگیرید، دیگر طیف هماهنگ سازی عکس‌های شما به سه فاکتور احساسات، تناژ رنگی و افراد حاضر در عکس محدود نمی‌شود.

یک عکاس حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی شما از جهات گوناگونی، مانند نور، ترکیب بندی و حتی ویژگی لنزهای مختلف برای ثبت عکس با سایر عکس‌هایی برای وبسایتتان ثبت می‌کنید هماهنگی داشته باشد. اگر برای ثبت تصاویر اصلی وبسایت خود، از یک دوربین با کیفیت استفاده کنید، دیگران هیچ نگرانی در زمینه وضوح و کیفیت تصاویر نخواهید داشت. بنابراین خواهید توانست هر عکسی که مورد پسندتان است را در مکان مورد نظر خود implement کنید.

حرف آخر

تمامی صحبت‌هایی که تا به این جای کار با هم داشتیم، بیش از بیان چگونگی روند انتخاب تصویر اصلی وبسایت یوزرفرندلی، بیانگر اهمیت آن بودند. حرف آخر و مهم‌ترین نکته، این است که خودتان را گول نزند. اگر تصویری چه از لحاظ کیفی و چه از حیث مضمون توی ذوق بزند، خودتان قبل از هرکسی متوجه آن خواهید شد. در این شرایط ممکن است به دلایل مختلف بی‌خیال عوض کردن تصویر مورد نظر شوید. همه آن شرایط به کنار، درک این که یک تصویر بی‌کیفیت، کیفیت کل مجموعه شما را زیر سوال خواهد برد مهم‌ترین نکته است.

حال دیگر خود دانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 18