استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس (بخش دوم)

استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس

تا به این جای کار دو فاکتور اولیه به منظور ارائه استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس را بررسی کرده‌ایم و گفتیم پس از تعیین هدف، باید ماهیت برند خود را برای مخاطبان خود تعریف کنید، سپس برای این که بتوانید تعریف بهتری از برند خود ارائه دهید، برند خودمان را برایتان تعریف کردیم. همانطور که گفتیم ما تیمی از آدم‌های خلاق و باحال هستیم که در عین جدی گرفتن محصولاتی که ارائه می‌کنیم، دنیا را به خودمان سخت نمی‌گیریم و سعی می‌کنیم همیشه به جنبه‌های باحال چیزهای مختلف نگاه کنیم، بنابراین هنگام چیدن استراتژی جامع برای کسب و کار خودمان، سعیمان بر این بود که این احساس را به مشتریانمان نیز القا کنیم.

نتیجه داشتن چنین شکلی از استراتژی، این است گه تا به حال پیش نیامده که مشتریانمان در نتیجه برخورد با چالش‌های احتمالی سراسیمه شوند، چراکه در تیم ما، همه می‌دانند که هر چالش قرار است تبدیل به ستونی برای استوارتر کردن کسب و کارمان شود. چنین فاکتورهایی باید در هنگام ارائه یک استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس در نظر گرفته شوند و وبسایت شما باید آینه‌ای از ارزش‌های شما باشد.

تعریف شخصیت کاربر به منظور ارائه استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس:

خب به این نکته دقت کنید، ما دو گروه کاربر داریم، کاربر اول شخص و کاربر دوم شخص. احتمالا کاربر دوم شخص را خوب می‌شناسید، کاربران دوم شخص، در حقیقت مشتریان شما هستند، برای این که شما شخصیت کاربران دوم شخص را بشناسید، باید بدانید که کاربر شما چه محدویت‌هایی دارد، چه هدف‌هایی دارید و در مسیر رسیدن به هدف به چه چیزهایی نیاز پیدا می‌کند.

تعریف شخصیت کاربر به منظور ارائه استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس

شما باید به منظور ارائه یک استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس، کاربر اول شخص را نیز بشناسید. کاربر اول شخص، شما و یا هرکس دیگری است که در تیم شما فعالیت‌ می‌کند. زمانی که می‌گوییم وبسایت شما باید کاربرپسند باشد، یعنی باید مورد پسند هر دو گروه کاربران قرار بگیرد و نیاز های شخصیتی آن‌ها را برآورده کند. وبسایت شما، همچنین باید شخصیت شما را برای کاربر تعریف کند، بنابراین به هیچ وجه سراغ طراحانی نروید که یک قالب کلی دست گرفته‌اند و همه وبسایت‌ها را به یک شکل رسمی و خاص طراحی می‌کنند. کاربر دوم شخص، هنگام گشت زدن در وبسایت شما، نباید احساس کند که با یک ماشین طرف است، او باید در هر لحظه از حضورش در وبسایت، شما در کنار خود احساس کند.

شخصیت خود را در طراحی سایت نشان دهید  

همانطور که گفتیم برای ارائه یک استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس، باید بتوانید شخصیت خود را بشناسید و آن را در طراحی وبسایتتان نیز نشان دهید. برای این کار می‌توانید در کنار صفت‌های خود از المان‌های سمعی و بصری کمک بگیرید. زمانی که مخاطب مطالبت وبسایت شما را می‌خواند، پس از خواندن چند مطلب، ناخودآگاه صدای شما به ذهن او القا می‌شود، شما باید تلاش کنید که این صدای تا جای ممکن گرم و دوستانه باشد. المان‌های بصری به مراتب از المان‌های شنیداری مهم‌ترند، بنابراین بهتر است که برای ارائه یک تصویر خوب از کسب و کار خود، از گرافیست‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. در قسمت بعدی این مطلب درباره آخرین فاکتور مورد نیاز برای ارائه یک استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس صحبت خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی : 

استراتژی جامع برای طراحی سایت با وردپرس (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =