بازاریابی محتوا چیست؟ چرا برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

بازاریابی محتوا

در حالت کلی کلمه‌ی بازاریابی همواره به گوش خیلی از ما می‌خورد. با شنیدن این کلمه معمولا بازاریابی‌های فیزیکی به ذهن بسیاری از ما خطور می‌کند. در صورتیکه بازاریابی تنها این است. بازاریابی انواع مختلفی دارد و امروزه بیشترین تمرکز بر روی بازاریابی‌هایی است که با استفاده از بستر آنلاین می‌توان آن را به کار گرفت. یکی از انواع بازاریابی‌ها بازایابی محتوا و یا همان Content marketing می‌باشد. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این آموزش با پارکینه همراه باشید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک بازاریابی با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و مداوم برای جذب و یا حفظ مخاطب است، که در نهایت موجب سودآوری برای کسب و کار خواهد شد. در واقع شما با استفاده از محتوای مفید و ارزشمندی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهید آنها را در آشنایی و انتخاب صحیح محصولات و خدماتتان کمک می‌کنید.

مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

هدف از کانتنت مارکتینگ در نهایت جذب مشتری و افزایش فروش از طریق آگاهی دادن و ارائه‌ی اطلاعات صحیح به مشتریان (سرنخی و بالقوه) می‌باشد. حال می‌خواهیم بدانیم مزایای این نوع بازاریابی چیست:

1- بهبود رتبه و سئوی وب سایت:

سئوی بهتر یکی از مزایای بازریابی محتوا

امروزه بیشترین تمرکز و توجه گوگل بر محتوا معطوف شده است. به طوری که پس از به روز رسانی الگوریتم اصلی هسته‌ی گوگل در 24 سپتامبر 2019 به طور رسمی اعلام شد که محتوا بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. و از آنجاییکه در بازاریابی محتوا تلاش بر این است که محتوای تولید شده بهترین اطلاعات را به کاربران برساند قطعا از انواع محتواها به همراه بهترین و صحیح ترین کلمات و عبارات کلیدی برای انتقال مفاهیم استفاده می‌شود و چنین محتواهایی از نظر گوگل مناسب  و سئو محور هستند که این به خودی خود موجب بهبود سئو و رتبه سایت خواهد شد.

2- افزایش ترافیک و بازدید از سایت:

افزایش ترافیک وب سایت

زمانی که محتوای مناسب به کاربران ارائه شود قطعا این مورد موجب بازدید از سایت شما خواهد شد. و در صورتی که کاربران محتواهای شما را با دیگر افراد به اشتراک بگذارند قطعا کاربران بیشتری از سایت و محصولات و خدمات شما بازدید خواهند کرد که تمامی این موارد موجب افزایش ترافیک سایت می‌شود. اگر کسب و کار شما به گونه‌ای است که 15 روز از ماه را به انتشار پست می‌پردازید باید بگوییم حدودا 5 درصد بیشتر از رقبای خود ترافیک ورودی جذب خواهید کرد.

3- آگاهی از برند:

آگاهی از برند

هرچه محتواهای شما اعم از ویدئو، نوشته، تصاویر، اینفوگرافیک و … بیشتر مورد پسند کاربران قرار گیرد و در آنها حس اعتماد بوجود بیاید یعنی شما در ایجاد آگاهی از نام تجاری و برندتان موفق‌تر عمل کرده‌اید. لذا پیشنهاد می‌کنیم که برای ایجاد بهترین و متفاوت ترین محتواها برنامه ریزی داشته باشید.

4- جذب مشتری:

افزایش فروش

در صورتی که محتوای ارائه شده در رابطه با خدمات و محصولات برای کاربران جذاب باشد، معمولا مشتریان قانع می‌شوند که استفاده از این محصولات برای آنها مفید است و تصمیم به خرید می‌گیرند که در نتیجه فروش افزایش پیدا خواهد کرد. جذب مشتریان سرنخی با استفاده از کانتنت مارکتینگ راحت تر صورت می‌گیرد. به طوری جذب سرنخی ها در این نوع بازاریابی 3 برابر بازاریابی‌های فیزیکی است.

سخن پایانی…

هدف بازاریابی محتوا آشنایی بیشتر  مشتریان با خدمات کسب و کار است. لذا بهتر است برای این مورد یک استراتژی گام به گام داشته باشید. برای موفقیت در استراتژی بازاریابی محتوا به فاکتورهایی مانند زمان و نظم و همکاری احتیاج دارید. در استراتژی بازاریابی محتوایی قطعا بخش های مختلفی برای تولید یک محتوای ناب باید همکاری داشته باشند. از این جهت بیش از هر موردی به کار تیمی نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code