اشتباهات رایج تولید محتوا متنی چیست ؟

اشتباهات رایج تولید محتوا متنی

اشتباهات رایج تولید محتوا :

برخی اشتباهات رایج تولید محتوا  که در تعدادی از محتواهای درون سایت رخ می دهد موجب می گردد سایت به دلیل این اشتباهات بازدید بالایی به دست نیاورد و همچنین الگوریتم های گوگل هم به آن سایت رتبه بالایی ندهند. بر همین اساس اگر شما در زمینه تولید محتوا فعالیت دارید باید دقت بسیاری داشته باشید تا هرگز دچار این اشتباهات متدوال نشوید.

معرفی اشتباهات رایج تولید محتوا :

برخی از اشتباهات رایج تولید محتوا که هرگز نباید انجام دهید عبارت می باشد از :

  1. استفاده کردن از فونت کوچک :

یکی از اشتباهات رایج تولید محتوا که به وسیله برخی از افراد انجام می شود این است که از فونت هایی با سایز کوچک محتواها را می نویسند. فونت هایی که درشت هستند جذابیت سایت را بسیار بالاتر می برند و همچنین خواننده با اشتیاق بیشتری آنها را مطالعه می کند، در غیر این صورت بدون شک از مطالعه آنها دلسرد می شود. (البته زیاده روی در این کار و استفاده از فونت های خیلی درشت هم باعث می شود که صفحه مطلب شما جذابیت و سنگینی خود را از دست دهد . پس سعی کنید در این کار اعتدال را رعایت کنید)

  1. ارسال تصادفی محتوا :

یکی دیگر از اشتباهات رایج تولید محتوا ، قرار دادن نامنظم محتوای جدید در سایت یا شبکه های اجتماعی می باشد .  باید بدانیم و مطمئن باشیم که رسیدگی موسمی و بی برنامه به وبسایتمان هیچگاه آن را در زمره نتایج اولیه گوگل قرار نخواهد داد .شما باید به گوگل محتوایی تازه ارائه دهید و با مخاطب ارتباط تنگاتنگ داشته باشید.

  1. استفاده از فایل های پی دی اف :

یکی دیگر از اشتباهات رایج تولید محتوا که رخ می دهد این است که فایل های پی دی اف زیادی را در سایت قرار می دهند. اگر فردی برنامه پی دی اف خوان نداشته باشد نمی تواند آنها را باز کند و همین مسئله نارضایتی فرد را به همراه خواهد داشت. این فایل ها به این دلیل که حجم بالایی دارند موجب می شوند سرعت  سایت هم کاهش پیدا کند و صفحات دیرتر باز شوند و همینطور به دلیل اینکه مطالب داخل pdf به صورت متن نیستند از نظر سئو خیلی از طرف گوگل شناسایی نمی شوند و رتبه ای خوبی به آنها نسبت به فایل های متنی تعلق نمی گیرد .

  1. استفاده از رنگ مشکی در پس زمینه :

از دیگر اشتباهات رایج تولید محتوا که به وسیله برخی از طراحان سایت انجام می شود این است که تنها از رنگ سیاه و تیره برای پس زمینه سایت استفاده می کنند. کارشناسانی که طراحی سایت انجام می دهند هرگز نباید از پس زمینه هایی که رنگ مشکی دارند استفاده کنند، چرا که این نور در شب کم است و چشم ها را آزار می دهد. اگر کاربر این رنگ های تیره را مشاهده کند امکان دارد که دیگر وارد سایت شما نشود.

  1. تغییر ندادن رنگ لینک هایی که قبلا باز شده اند :

طراحی سایت باید به گونه ای طراحی شود که اگر فرد روی لینک های مورد نظر خود کلیک کرد و آنها را مورد بازدید قرار داد آنها رنگشان تغییر پیدا کند. این روش به کاربر کمک می کند دیگر وارد آن لینک ها نشود و در لینک های دیگر به دنبال پاسخش نباشد. در واقع باید بدانید این ویژگی در برخی از سایت ها وجود دارد ولی وجود نداشتن آن هم چندان دلیل محکمی برای کاهش پیدا کردن بازدید کننده نمی باشد. ولی به طور کلی بهتر است اگر سایتی از لینک های دیگر استفاده می کند این ویژگی را هم رعایت نماید.

  1. استفاده از فونت های یکنواخت :

از دیگر اشتباهات رایج طراحی سایت و تولید محتوا که بسیار مهم می باشد و باید به آن توجه داشته باشید این است که شما تنها از یک فونت استفاده کنید. در این صورت محتوای شما جذابیت نخواهد داشت و فرد از خواندن مطالب سایت شما خسته می شود. فونت هایی که یکسان هستند برای چشم ضرر دارند و همچنین خواننده را خسته می کنند ( البته برای این کار هم اعتدال بسیار مهم است و همچنین بستگی به موضوع وب سایت شما هم دارد . سایت های سرگرمی و تفریحی یک از گزینه های خوبی هستند که برای جذابیت بیشتر می توانند در حد اعتدال از فونت های متفاوت در مطالب خود استفاده کنند)

اشتباهات رایج تولید محتوا

سخن پایانی …

این نکته را باید در نظر گرفت سبک تولید محتواها برای هر سایت می تواند متفاوت باشد و این تفاوت ها جذابیت بوجود می آورد و دنیای اینترنت را همیشه هیجان انگیز می کند و همیشه از یکنواختی خارج می کند . یک سری از موارد اصول و قوانین تولید محتوای خوب هستند و باید حتما رعایت شود مثلا در این پست ، استفاده نکردن از تا حد امکان از فایل های pdf در سایت ، استفاده نکردن تا حد امکان از پس زمینه مشکی در سایت – نظم در انتشار تولید محتواها . ولی یک سری مطالب سلیقه ای هستند و بستگی به شرایط دارد و نمی توان برای همه نسخه یکسان پیچید.

مطالب پیشنهادی :

تولید محتوا چیست؟اهمیت تولید محتوا برای سایت چیست؟

چگونه تولید محتوا استاندارد داشته باشیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code