روی تولید محتوا ، سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری روی تولید محتوا

با سرمایه گذاری روی تولید محتوا، آینده کسب و کار خود را تضمین کنید

کمک گرفتن از تولید محتوا در مقیاس کوچک و بزرگ، می‌تواند راهی فوق‌العاده برای جذب کاربران و مشتریان جدید باشد. به طور کلی تولید محتوا می‌تواند در سه بستر مختلف انجام شود، بستر اول بستری خارجی است که در ازای گرفتن امتیاز، محتوای شما در آن منتشر می‌شود، بستر دوم، بستری خارجی است که امکانات محدودی را برای نشر محتوا فراهم می‌کند و فعالیت شما در این بسترها، برای آن‌ها نوعی امتیاز محسوب می‌شود، درست مانند کمک گرفتن از افراد معروف در فضای اینستاگرام.

بستر سوم، بستری است که متعلق به خود شما است، هیچکس نمی‌تواند امکاناتش را محدود کند و هر تعداد مطلبی که بخواهید را می‌توانید از طریق آن منتشر کنید. یکی از اشتباهات کلیدی بسیاری شرکت‌های کوچک و بزرگ، تعیین بودجه‌های نسبتا کلان برای تولید محتوا در بسترهای نوع اول و دوم است، در حالی که طبق آخرین پژوهش‌های هاروارد، بستر سوم به زودی به عرصه رقابت کسب‌وکارهای نوپا و کلان تبدیل خواهد شد. در این مقاله راز ساختن یک امپراطوری بزرگ، به کمک تولید محتوا در بستر نوع سوم را با شما در میان خواهیم گذاشت.

بستر سوم رسانه چه خصوصیاتی دارد

بستر سوم تولید محتوا ، شکلی از رسانه است که قدرت کنترل کردن همه اجزا آن در دست شما است. این بستر می‌تواند وبلاگ، وبسایت، کانال‌های مجازی و اینفوگرافیک‌های متعلق به کسب و کار شما باشد. از آن جایی که شما کنترل صد در صدی این بستر را برعهده دارید، این بستر می‌تواند تبدیل به ابزاری فوق‌العاده ارزشمند برای کسب و کارتان شود. بستر سوم تولید محتوا؛ نه تنها می‌تواند تبدیل به ابزاری انحصاری برای جذب مخاطب خاص شود، بلکه می‌توان از آن به عنوان ابزاری برای تحت تاثیر قرار دادن دیگر برندها نیز استفاده کرد.

تعیین استراتژی مناسب برای تولید محتوا در بستر سوم

اهمیت تولید محتوا

حال که متوجه اهمیت تولید محتوا در بستر سوم رسانه‌ای شده‌اید، احتمالا اکنون به این فکر می‌کنید که چطور می‌توانید چنین بستری را برای تولید محتوا و انتشار آن فراهم کنید. قدم اول، تولید محتوای مناسب است. برای تولید محتوای استاندارد، شما باید مخاطب خود را بشناسید و رفتارهای او را آنالیز کنید. توجه داشته باشید که در بستر سوم رسانه، محتوا همه چیز است، چراکه محتوای رسانه شما در واقع ماهیت آن است.

شما باید بتوانید به کمک ابزارهای مختلفتی که در اختیار شما قرار دارند، به مخاطبان خود احساس حضور در یک جامعه واحد را القا کنید. به این منظور، شما می‌توانید وبینار برگزار کنید، انجمن ایجاد کنید و یا امکان بحث و گفت‌وگوی گروهی را برای مخاطبان خود فراهم کنید، توجه داشته باشید که مخاطب شما باید در جامعه به وجود آمده احساس امنیت و آسودگی ذهنی داشته باشد، بنابراین لازم است که شما شخصیت مخاطب خود را بشناسید. شما باید با بررسی فعالیت‌های مخاطبانتان، بهترین راه برای ارزش دادن به مخاطبانتان را کشف کنید، به این منظور شما می‌توانید از Google Analytics کمک بگیرید.

اگرچه بستر اول و دوم رسانه‌ای، همیشه جایگاهی ویژه در استراتژی تولید محتوا دارند، اما بستر سوم رسانه تنها بستری است که امکان کنترل ذهنیت مخاطب از برند شما کاملا در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر در مسیر ایجاد بستر سوم برای تولید محتوا به مشکل برخورد کردید، می‌توانید با کارشناسان تیم پارکینه تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × = 14