روش‎های مختلف بک لینک سازی اصولی

بک لینک سازی اصولی

لینک‌ها مسیر چرخش ربات‌های گوگل را مشخص می‌کنند. ربات‌های گوگل زمانی که در حال خواندن یک صفحه هستند، لینک‌های مختلف داخل آن صفحه را نیز بررسی می‌نمایند. یکی از مهم‌ترین اهداف بک لینک سازی انتقال اعتبار است. به عنوان مثال زمانی که شما از صفحه A به صفحه B لینک می‌دهید، درواقع در حال اعتبار دهی به صفحه B هستید.

بک لینک چیست ؟ چگونه بک لینک سازی کنیم؟

بک لینک یکی از تکنیک‌های مهم در سئو سایت است. به این صورت که از صفحه یک سایت دیگر به سایت خودمان لینک بگیریم تا اعتبار آن صفحه با صفحه سایت ما نیز اعتبار دهد. بک لینک سازی باید بر اساس برنامه ریزی و هدفمند انجام شود. زمانی که می‌خواهید برای یک صفحه خاص از سایت بک لینک سازی کنید باید با کلمه متناسب با همان صفحه، به آن پیج لینک بدهید. به کلمه‌ای که با آن لینک دهی انجام می‌شود anchor text گفته می‌شود. (انکرتکست در واقع همان قسمتی از متن است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و قادر است به عنوان لینک روی آن کلیک کند.)

روش‌های مختلف بک لینک سازی

ریپورتاژ آگهی: اگر یک سایت با انکر تکست (anchor text) هدفمند به سایت شما لینک بدهد، موتورهای جستجو به سایت شما هدایت شده و تعداد بازدیدهای زیادی نیز به سایت شما می‌آید، به همین دلیل رپورتاژ آگهی یکی از اصولی‌ترین روش‌ها برای گرفتن بک لینک است و تأثیر بسیار زیادی بر رتبه و اعتبار سایت و صفحه شما دارد.

تبادل لینک: اگر به سایتی که هم موضوع سایت شما باشد لینک بدهید و آن سایت نیز به شما لینک بدهد تبادل لینک انجام داده‌اید. این کار زمانی مفید واقع می‌شود که اعتبار سایت مقابل از سایت شما بیشتر باشد.

کامنت گذاری: می‌توان در سایت‌هایی دیگر که اجازه کامنت گذاری به شما می‌دهند، لینک سازی را انجام دهید که البته لینک‌ها در کامنت به صورت nofollow هستند.

پست مهمان : پست مهمان یک پست اورجینال و غیر کپی است که در آن ما محتوا را به سایت مورد نظر داده و آن سایت این محتوا را در سایت خود منتشر کرده و به صفحه ما لینک می‌دهد. این کار معمولاً به صورت رایگان انجام می‌شود.

بک لینک سازی

تفاوت لینک‌های follow و  Nofollow 

زمانی که شما در سایت خود از لینک فالو استفاده می‌کنید به این معناست که ارزش لینک مقصد، برای شما تائید شده است، اما زمانی که از لینک‌های نوفالو استفاده می‌کنید درواقع به این معناست که اعتبار این لینک قابل تائید نیست و همچنین خزنده‌های گوگل هم از سایت شما آن لینک را دنبال نمی‌کنند. بک لینک‌هایی که follow هستند در اعتبار دهی گوگل لحاظ می‌شوند و برندیگ، فروش و رتبه الکسا را در پی‌دارند اما بک لینک‌هایی که Nofollow هستند فقط در برندینگ، فروش و الکسا تأثیر دارند.

لینک nofollow دارای یک قسمت اضافی از کد نویسی HTML است که به آن متصل شده است و به ربات‌های موتور جستجو دستور می‌دهد که اساساً آن پیوند را نادیده بگیرند.

لینک داخلی چیست؟

لینک‌های داخلی یک سایت، صفحات سایت را به یکدیگر متصل می‌کند. استفاده از لینک‌های داخلی به منظور یکپارچه ساختن سایت صورت می‌گیرد و به کاربر کمک می‌کند صفحه مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کند. همچنین لینک‌های داخلی Page Authority یا اعتبار صفحه را در سایت پخش می‌کنند. برای مثال اگر صفحه‌ای دارای Page Authority بالایی باشد، با لینک دادن آن به یک صفحه دیگر از سایت رتبه و اعتبار آن را نیز بهبود می‌بخشید.

مطلب پیشنهادی :

8 روش کاربردی برای ساخت بک لینک های رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code