هاست اشتراکی چیست و برای چه سایت هایی مناسب است

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی یکی دیگر از روش‌های میزبانی وب است که در آن چندین وب سایت از یک سرور فیزیکی واحد استفاده می‌کنند. یا به عبارتی منابع بین چندین سایت تقسیم بندی می‌شود و هر یک از سایت ها بخشی از سرور را در اختیار دارند که می‌توانند فایل‌های خود را در آنجا قرار دهند. ممکن است سرورهای اشتراکی میزبان صدها وب سایت باشند. در سرویس هاست اشتراکی مشتری می‌تواند با استفاده از پنل مدیریتی به بانک اطلاعاتی، ترافیک ماهانه، فضای دیسک، و سایر اطلاعات ارائه شده توسط هاست دسترسی داشته باشد.

مزایای هاست اشتراکی چییست؟

هاست اشتراکی ارزان ترین و اقتصادی ترین گزینه برای میزبانی سایت است.

هاست اشتراکی معمولاً دارای یک cpanel داخلی است که برای کار با آن نیاز به دانش فنی نیست و مدیریت سایت شما را آسان می‌کند.

به‌طور کلی هاست اشتراکی به نگهداری کمتری نیاز دارد و شرکت میزبانی شما تمامی وظایف مدیریت و نگهداری سرور را انجام می‌دهد.

هاست اشتراکی قابلیت پشتیبانی زبان‌های برنامه نویسی PHP، Python و Perl  و سایت‌های پویا را دارد.

هاست‌های اشتراکی چه معایبی دارند؟

زمان لود اطلاعات ممکن است بسیار کند تر از سرورهای اختصاصی باشد.

در هاست اشتراکی شما نمی‌دانید که همسایگان شما چه کسانی هستند. همچنین ممکن است در مواردی بسیار نادر سایت های دیگر روی سرور، مشکلاتی برای سایت شما ایجاد کند.

برای بالا بردن سطح عملکرد وب سایت، شما با کمبود گزینه سفارشی سازی مواجه هستید.

هاست‌های اشتراکی چه معایبی دارند؟

هاست اشتراکی چگونه کار می‌کند؟

سرورهای اشتراکی به رایانه شباهت دارند زیرا فضای هارد دیسک ، واحد پردازش مرکزی (CPU) و رم دارند. این منابع با سایر کاربران به میزبانی سرور به اشتراک گذاشته می‌شود. این هاست روی سرور فیزیکی است که مشابه یک سرور اختصاصی است، اما منابع آن بین تعداد زیادی کاربر تقسیم می‌شود. فایل‌های هر وب‌سایت و در قسمت های جداگانه روی سرور ذخیره می‌شوند و هر کدام دارای فایل‌های شخصی خود هستند. اما کاربران اجازه دسترسی به منابع اطلاعاتی و سخت افزاری را ندارند.

هنگامی که هر کسی از رایانه خود درخواست دسترسی به وب سایت شما را می دهد ، داده های ذخیره شده وب سایت شما از سرور به کاربر اینترنت ارسال می‌شود. هاست اشتراکی از ابزار مطلوب سرور استفاده می‌کند ، زیرا هر وب سایت جداگانه در زمان‌های مختلف میزان ترافیک متفاوتی ایجاد می‌کند.

امنیت هاست‌های اشتراکی چگونه است؟

برای هاست‌های اشتراکی، شرکت‌های میزبان وظیفه برقرای امنیت سایت و ایجاد محیطی امن را دارند و برنامه‌های امنیتی را نصب و اداره می‌کنند. ولی به دلیل این که سرور توسط سایت‌های دیگر هم بارگزاری می‌شود امکان نفوذ برنامه‌های مخرب وجود دارد و بطور کلی امنیت هاست اشتراکی از هاست اختصاصی و مجازی کمتر است.

هاست اشتراکی برای چه سایت هایی مناسب است؟

بسیاری از وبلاگ نویسان و صاحبان مشاغل کوچک از هاست اشتراکی استفاده می‌کنند. میزبانی اشتراکی گزینه عالی برای صاحبان وب سایت‌هایی است که تازه شروع به ساخت سایت کرده‌اند و ترافیک زیادی را دریافت نمی‌کنند. این صاحبان سایت می‌توانند با گذشت زمان سایت خود را به بسته های میزبانی دیگر ارتقا دهند و برای همیشه در این سطح  میزبانی نمانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code