الگوریتم کبوتر گوگل چیست و چه تغییراتی ایجاد می کند؟

الگوریتم کبوتر گوگل

 الگوریتم کبوتر گوگل :

الگوریتم کبوتر گوگل از جمله مهمترین و کاربردی ترین الگوریتم های گوگل محسوب می شود که به آن سئو محلی نیز می گویند. با استفاده از این نوع  الگوریتم مکان های جستجو که به کاربر نزدیک می باشد به طور کامل در گوگل مشاهده می گردد. بازدید کننده از این طریق می تواند مکان های مورد نظر خود را در اولین نتایج جستجوی گوگل مشاهده کند.

استفاده از الگوریتم کبوتر و روش کار آن به این گونه است که به عنوان مثال شما در شهر تهران خیابان سعادت آباد حضور دارید و قصد دارید به یک رستوران در آن ناحیه بروید. از آنجایی که امکان دارد شما اطلاعاتی در مورد محله سعادت آباد نداشته باشید، موبایل خود را از جیبتان در می آورید و نام رستوران در تهران را جستجو می کنید. در اینجا الگوریتم کبوتر گوگل سریعا نزدیک ترین رستوران در محله سعادت آباد را به شما نشان می دهد.

الگوریتم کبوتر گوگل چه تغییراتی در سایت ایجاد می کند ؟

الگوریتم کبوتر گوگل تغییراتی در سایت ها ایجاد می کند که آنها عبارت می باشد از :

  1. کمک کردن به کسب و کارهایی که محلی هستند :

یکی از مهمترین اقداماتی را که گوگل به وسیله الگوریتم کبوتر گوگل هدف گرفته، این است که موقعیت محور بودن را در آن افزایش می دهد. در واقع هدف اصلی و مهمی که گوگل در این الگوریتم پیگیری می کند سازماندهی نمودن نتایج جستجو برای بازدیدکننده می باشد.

این نتایج بر اساس محله و منطقه ای که شما در آن قرار دارید به درستی سازماندهی می شود. این هدف و اقدامی که گوگل در الگوریتم کبوتر قرار داده است، موجب می گردد بیشتر افرادی که سایت های فروشگاهی دارند سئوی محلی سایت شان را بهبود ببخشند. همچنین باید بیشتر استانداردهایی که در این الگوریتم وجود دارد را رعایت کنید تا رضایت کاربران را به دست آورید. اگر به سئوی محلی اهمیت داده شود بازدیدکنندگان به راحتی قادر هستند به وسیله الگوریتم کبوتر گوگل مکان مورد نظر خود را پیدا کنند.

الگوریتم کبوتر گوگل1

  1. شخصی سازی کردن نتیجه های جستجو :

همانطور که می دانید گوگل همیشه سعی کرده نتایج مورد به نیاز کاربران را به آنها نشان دهد. در گذشته اگر کلمه سینما را در گوگل سرچ می نمودید، بدون شک هزار صفحه که به سینما مربوط بود برای شما باز می شد. اما اکنون به علت وجود الگوریتم کبوتر گوگل دیگر هزاران صفحه در گوگل باز نمی شود و تعداد آن به کمتر از 10 صفحه کاهش داده شده است. ده نتیجه ای هم که برای شما در گوگل باز می شود، سینماهایی می باشد که در نزدیک آنها قرار گرفته اید و گوگل هم بر اساس موقعیت شما آنها ار نشان می دهد.

  1. تغییر پیدا کردن در ظاهر نتایج :

 یکی از دیگر ویژگی هایی که در الگوریتم کبوتر گوگل قرار دارد و روی سئوی سایت تاثیر بسیاری می گذارد این است که ظاهر نتیجه های جستجو تا حد بسیار زیادی تغییر پیدا کرده است. شکل و ظاهر جستجوهایی که شما انجام می دهید امر بسیار مهمی است که در گذشته گوگل آن را زیاد جدی نمی گرفت.

مطلب پیشنهادی : 

الگوریتم پاندا گوگل چیست و حساسیت های آن چه می باشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code